İŞ ARAMA YARDIMIİŞ ARAMA YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş arayanlara destek için işe yönlendirme yardımı yapıyor. ASHB resmi sayfasından yapılan duyuruya göre İşe yönlendirme yardımı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince belirleniyor. İŞKUR tarafından iş görüşmesine giden sosyal yardım kullanıcıları bu yardımdan faydalanabiliyor. İlgili sosyal yardımdan faydalanmak için belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. 18-55 yaş aralığında olan ve SYDV’ler tarafından çalışabilir durumda olan sosyal kullanıcılardan olmanız gerekmektedir.

Yapılan Sosyal Yardımlardan haberdar olmak ve Yeni iş haberlerini ücretsiz takip için TIKLA VE İNDİR.

İŞE YÖNLENDİRME YARDIMI NEDİR?

işe yönlendirme yardımı

İşe Yönlendirme Yardımına Başvuru yapan vatandaşlar, iş görüşmelerine giderken yaptığı masraflar ( yol parası, traş ücreti vb), Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

ASBH İşe Yönlendirme Yardımı Başvuru Şartları

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • 55 yaşından küçük olmak,
  • Çalışabiliyor durumda olmak,

Yönlendirme Yardımı Başvuru Yeri ve Tutarı

Kişinin işe yönlendirildiği bilgisi İŞKUR tarafından Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi‘ne bildirildikten sonra 30 gün içerisinde ikametgahının bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetince 1 yıl içinde; azami 3 defa olmak üzere aylık net asgari ücretin en fazla %10’una kadar yardım verilmektedir.

ASHB işe yönlendirme yardımı detayları için kurumun resmi internet sitesini https://www.aile.gov.tr/sygm/programlarimiz/sosyal-yardim-programlarimiz/ ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET – İSTANBUL