PTT Personel AlımlarıPTT Personel Alımları

PTT Personel alımları ve personel sıkıntılarına ilişkin yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, PTT A.Ş.’de görev yapan işçilerin kadro, özlük hakkı başta olmak üzere çok sayıda konuda çözüm beklediğini belirtti.

Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılması amaçlı yazılı soru önergesi sunan CHP’li Zeybek’in soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

PTT A.Ş.’de çalışan birçok emekçinin kadro, özlük hakkı başta olmak üzere çok sayıda sorunları çözüm beklemektedir. Aynı işi yapan fakat farklı maaş ve haklara sahip çalışanların bulunduğu PTT A.Ş.’de yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşması elzemdir.

Bu bağlamda;

PTT’de kaç farklı istihdam şekli bulunmaktadır?
PTT A.Ş.’de 399 sayılı KHK ile istihdam edilen personel ile İdari Hizmet sözleşmeli Personel sayısı kaçtır?
Aynı işi yapan 399 sayılı KYK ile istihdam edilen personel ile İdari Hizmet sözleşmeli personelin maaş farkı ne kadardır? Bu farkın eşitlenmesi adına çalışma yapılmakta mıdır?
İdari Hizmet Sözleşmeli Personelden performans ücreti alan personelin aylara göre sayısı kaçtır?
PTT A.Ş.’de çalışan dağıtıcı personelin günlük en az 100 gönderi ile dağıtıma çıkacağı hangi bilimsel yöntem ile hesaplanmıştır? Bu uygulamada esas alınan kriterler nedir?
399 sayılı KHK ‘ya tabi personelden dağıtım hizmeti yapanların yemek ücreti almasına karşın bulunduğu merkezde yemek çıkmayan personelin yemek ücreti alamamasının nedeni nedir?

Bakan Karaismailoğlu’ndan konuya ilişkin yanıt geldiğinde kariyerbankasi.net olarak siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

PTT personel alımları ve personelin yaşadığı sıkıntılara ilişkin yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz. Siz PTT personel alımları duyurusu bekliyor musunuz?

Kariyerbankasi.net – Kamu Haberleri