3 bin 297 personel alımı3 bin 297 personel alımı

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 3 bin 297 personel alımı yapacak. Açıklama Bakan Kurum’dan geldi.

Bütçe görüşmeleri sırasında TOKİ projeleriyle 200 bin kişiye doğrudan ya da dolaylı iş imkanı sağlandığını belirten Bakan Kurum, ayrıca bakanlığın 3 bin 297 yeni personel alımı için de işlemlerini başlatacağını duyurdu.

Youtube üzerinden Kariyer Bankası’na abone olarak, bu tür haberlere anında erişebilirsin. TIKLA VE ABONE OL

3 BİN 297 PERSONEL ALIMI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “2021 yılında Bakanlığımızın ve belediyelerimizin teknik şartnamelerinde yaptığımız değişiklikle genç istihdam seferberliğimizi başlattık. Geçtiğimiz süre zarfında, 25 bin gencimiz bu proje kapsamında göreve başladı. 2023 yılı hedefimizi 50 bine ve daha da üzerine yükseltmiş durumdayız. Tabi buradan bir müjdeyi de gençlerimize vermek istiyorum: Bakanlığımız ile bağlı ve ilgili kuruluşlarına merkezi yerleştirme sistemi ile çeşitli branşlarda toplam 3 bin 297 personel istihdamı için çalışmalarımızı tamamladık, alım işlemlerimizi başlatıyoruz” diye konuştu.

Burada Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan ilk evim ilk işyerim projesine ilişkin de konuşan Kurum, kampanyaya 8 milyonu aşkın başvuru yapıldığını belirtti. Kurum, 2023 yılı sonuna kadar 60 bin konutun tamamlanarak hak sahiplerine tesliminin planlandığını söyledi. Murat Kurum, projeyle 200 bin kişiye doğrudan ya da dolaylı olarak iş imkanının sağlanacağını belirtti.

Şu an 81 ilimizin tamamında tam 750 şantiyemizde gece gündüz demeden çalışıyor, hâlihazırda 135 bin konut ve sosyal eserin inşasına da kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu yıl sonuna kadar 60 bin konutumuzu tamamlayarak ailelerimizin 2023’te yeni yuvalarına girmelerinin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.

5 MİLYON 135 BİN KİŞİ KURAYA KATILMAYA HAK KAZANDI

Geçtiğimiz eylül ayında cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini başlattık. 500 bin sosyal konut, 1 milyon altyapısı ve imarı hazırlanmış konut arsası ve şehirlerimizin ekonomisi, istihdamı için, esnafımız için 50 bin iş yeri projemizi milletimize sunmanın mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Milletimiz “İlk Evim, İlk İş Yerim” kampanyamızı sahiplendi. 8 milyonu aşan başvuru yapıldı ve 5 milyon 135 bin başvuru ise kuraya katılmaya hak kazandı. Sosyal konut hamlemizin en büyük destekçisi ve talibi 2 milyon 30 bin başvuru sayısıyla geleceğimizin teminatı gençlerimiz oldu.

200 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANIYOR

Bir yandan da kura çekimlerimizi iki gün önce, 7 Kasımda Ardahan ve Şırnak’ımızdan başlattık. Noter huzurunda şeffaf bir şekilde yaptığımız kura çekimlerimizi beş ay içerisinde yani 2023 Mart ayına kadar tüm illerimizde tamamlayacağız. Bu hızımızı bir an bile duraksatmadan en geç iki yıl içerisinde ilk 250 bin konutumuzu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Projemiz, 900 milyar liralık yatırım değeriyle ekonomimize 2 trilyon liralık katma değer üretiyor; başta gayrimenkul sektörü olmak üzere, tam 250 sektörü harekete geçiriyor. Bu sayede 200 bin kardeşimize yeni iş imkânı sağlıyoruz.

TOKİ ARSA VE İŞYERİ BAŞVURULAR 15 KASIM’A KADAR SÜRECEK

Şu anda 1 milyon konut amaçlı arsa ve 10 bin iş yerine başvurularımızı almaya devam ediyoruz. Konuta başvuran kardeşlerimizin arsaya da başvurabilmeleri için 7 Kasımda sona eren başvuru süremizi 15 Kasıma kadar uzattık. TOKİ’mizle arsalarına ev yapacak vatandaşımıza proje desteği vereceğiz, örnek projelerimizden faydalanmalarını sağlayacağız ve talep etmeleri hâlinde yapım desteğini de yine arsa alan kardeşlerimize sunacağız. Yine, yapacağımız 10 bin iş yerini de sıfır atığa uyumlu, enerji verimli sistemlerle donatacak, esnafımıza en sağlıklı çalışma ortamını sunacağız. İmkânları kısıtlı vatandaşlarımız için başlattığımız bu projenin yanı sıra, tüm vatandaşlarımızın başvurabileceği bir kampanyayı da Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz eliyle gayrimenkul sektörümüzle birlikte, yine Hazine ve Maliye Bakanlığımızın da destekleriyle yapacağız.