Green Card'a BaşvuruGreen Card'a Başvuru

2022 yılı için Green Card’a başvuru işlemleri başladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür boyu oturma ve çalışma izni sağlayan Green Card’a bu sene ilgi yoğun. Green Card için başvurular 5 Ekim’de başladı.

Bu yıl Green Card’a ilgi yoğun. Başvurular tamamen ücretsiz , fakat bazı dolandırıcıların “Başvuru Kabul Ettirme” vaatleriyle harekete geçtiği uyarısı yapılıyor.

Yıllık ortalama 200 bin kişinin başvurduğu Green Card‘a bu yıl rekor düzeyde başvuru bekleniyor.

ABD’nin göçmen politikasının en önemli unsuru Green Card’a bu yıl dünyanın her yanında büyük ilgi var. Türkiye’de de Green Card başvuru işlemleri 5 Ekim itibariyle başladı.

GREEN CARD TÜRKİYE KONTENJANI

Türkiye’nin kontenjanı Green Card konusunda 2500 civarında. Bu yıl 3 binin üzerinde Türk vatandaşına kart çıkması bekleniliyor.

Başvurular fazla , kabul oranı da düşük olunca dolandırıcılar da gün yüzüne çıkıyor. Çok sayıda vatandaş başvuru yapmadan önce danışmanlık almak isteyebiliyor. Garantili yöntem diye bir şey olmadığı uyarısı art arda geliyor. Green Card başvuruları kura sonucunda belli oluyor. Bu yıl başvuranlar da pasaport zorunluluğu aranmıyor. Başvurunun ardından verilen numaranın ise mutlaka saklı tutulması uyarısında bulunuluyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Green Card başvuru işlemleriyle ilgili yorumlarınızı sayfanın altındaki “Yorum Bırak” kısmıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

GREEN CARD SAYFASI

https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/diversity-visa-tr/