araç yenilemearaç yenileme

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, aracını yenilemek isteyen şoför esnafı için vergi indirimi talep ettiklerini söyledi.

YENİ HABERLERİ KAÇIRMAK İSTEMİYORSAN TIKLA VE ÜCRETSİZ KATIL.

Konuya dair bir de yazılı açıklama yayımlayan Apaydın, vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek ve trafikte daha konforlu seyahat için ticari araçların yenilenmesini istediklerini söyledi.

2019’da sona eren ticari araçlara yönelik ÖTV indirimi uygulamasının yeniden hayata geçirilmesi çağrısı yapan Apaydın, ticari araçlara yönelik ÖTV’nin yanında KDV indiriminin de yapılmasıyla araç fiyatlarında düşüş görüleceğini söyledi.

Vergi indirimi olması halinde dolmuş, servis, taksi esnafının büyük memnuniyet duyacağını da söyleyen Fevzi Apaydın’ın yazılı açıklamasında ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

Neticede şoför esnafımızın araçlarının da bir miadı var. Güncel piyasada mevcut fiyat artışları esnafımızın araç yenilemesini zorlaştırdığı gibi araçlarını yenileyemeyen esnafı da birtakım sorunlarla baş başa bırakıyor. Pandemiden yeni çıkan ve işlerini toparlamaya çalışan şoför esnafımızın araçlarını yenileyerek hizmet kalitesini artırmasına vesile olunmalı. Devletimiz her zaman esnafının yanında olduğu gibi oluşan bu sıkıntının giderilmesi için de beklentiye ilaç olmalı.