Açıkkapı: Cumhurbaşkanımızın Talimatıyla Mülakatların Kaldırılmasıyla İlgili Süreç Başladı.AK Parti'nin seçim vaatleri arasında yer alan mülakatların kaldırılmasıyla ilgili süreç başladı.Açıkkapı: Cumhurbaşkanımızın Talimatıyla Mülakatların Kaldırılmasıyla İlgili Süreç Başladı.

Açıkkapı: Cumhurbaşkanımızın Talimatıyla Mülakatların Kaldırılmasıyla İlgili Süreç Başladı.

AK Parti’nin seçim vaatleri arasında yer alan mülakatların kaldırılmasıyla ilgili süreç başladı.

Elazığ Milletvekili , TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder AÇIKKAPI, kamuya personel alımlarında mesleğin gerektirdiği durumlar haricinde mülakatların kaldırılmasıyla ilgili sürecin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başladığını , kısa süre içerisinde müjdeli haber beklediklerini söyledi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “Liderimiz , Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan mülakatların kaldırılmasıyla ilgili müjdeyi seçim öncesi vermişti. Mülakatların kaldırılmasıyla ilgili sürecin başladığını öğrenmiş bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın bir talebi daha yerine getirilecek Allah’ın izniyle. Gençlerin sesine kulak verip, onlara her zaman değer veren Sn. Cumhurbaşkanımıza ve mülakatların kaldırıması sürecinde emeği geçen, geçecek olan yol arkadaşlarımızın tamamına şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA MÜLAKAT SÜREÇLERİNE İLİŞKİN YAZI GİTTİ

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, kamu kurum ve Cumhurbaşkanlığına bağlı, ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlar, Bakanlıklar, Bakanlıklara bağlı ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlar, YÖK ve YÖK’e bağlı ilgili kuruluşlara mülakat süreçlerine ilişkin analiz yapılabilmesi amacıyla yazı gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Dr. Metin KIRATLI’nın imzasını taşıyan resmi yazıda, “mülakat süreçlerine yönelik, mülakat süreçlerinin genel olarak analiz edilebilmesi ve değerlendirilebilmesi amacıyla, 2020 ve 2023 yılları arasında gerçekleştirilen atamalara ilişkin talep edilen bilgilerin Ek’te yer alan “Örnek Tablo” aracılığıyla 01.09.2023 tarihine kadar excel formatında ve dijital ortamda Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına iletilmesi hususunda gereğini arz ve rica ederim” denildi.

KARİYERBANKASİ.NET