7004 FETÖCÜLER7004 FETÖCÜLER

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2012, 2014 ve 2015 yıllarındaki JATEK, JAMYO sınavlarını ‘Aday numarası kodlama yöntemi’ ile usulsüz şekilde kazanan 7 bin 4 FETÖ şüphelisini tespit ederek, suç duyurusunda bulundu.

FETÖ’nün askeri sınav sorularını sızdırmasına ilişkin soruşturmaları derinleştiren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlarını Soruşturma Bürosu, Jandarma Astsubay Temel Kursu ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu sınavlarına yoğunlaştı.

MÜLAKATLARI SORUNSUZ GEÇİYORLARDI

Çalışmalar neticesinde , FETÖ üyelerinijn mülakatları sorunsuz şekilde geçmesi için aday numarası kodlama yöntemini geliştirdiği belirlendi. Sınavlara giren terör örgütü üyelerinin aday numaralarının bazı rakamları farklı olsa da toplamının aynı değerde tutulduğu görüldü. FETÖ mensubu astsubay adaylarının bu şekilde mülakatlardan sorunsuz şekilde geçmesinin sağlandığı kaydedildi.

7 BİN 4 ŞÜPHELİNİN İSİM, ADRES VE BAĞLI OLDUKLARI BİRLİKLER LİSTE HALİNE GETİRİLDİ

Toplam 7 bin 4 şüphelinin isim, adres ve bağlı olduğu askeri birliğin bilgilerini liste haline getiren savcılık, Ankara dışındaki kişiler için adli işlem yapılabilmesi amacıyla 81 ilin başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.