4 Bin 713 Temizlik Görevlisi Alınacak. Türkiye İş Kurumu (iŞKUR) sayfası üzerinden temizlik görevlisi alımı duyuruları yayımlandı. Özel sektör firmaları tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurulara göre, 4 bin 713 temizlik görevlisi alınacak. Başvuru yapacak adaylarda en az ilkokul mezuniyet şartı aranırken, başvuru yapacak adayların belirtilen şartları dikkatle incelemesi gerektiği kaydedildi.4 Bin 713 Temizlik Görevlisi Alınacak.

4 Bin 713 Temizlik Görevlisi Alınacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfası üzerinden temizlik görevlisi alımı duyuruları yayımlandı. Özel sektör firmaları tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan duyurulara göre, 4 bin 713 temizlik görevlisi alınacak. Başvuru yapacak adaylarda en az ilkokul mezuniyet şartı aranırken, başvuru yapacak adayların belirtilen şartları dikkatle incelemesi gerektiği kaydedildi.

Kamuya ve özel sektöre personel alımlarını takip için tıkla ücretsiz indir.

Temizlik Görevlisi Alımı Yapılacak İller

4 Bin 713 Temizlik Görevlisi
temizlik Görevlisi alımı

İstanbul, Afyonkarahisar, Kocaeli, Düzce, İzmir, Ardahan, Çanakkale ve Denizli illeri başta olmak üzere birçok şehire temizlik görevlisi alımı yapılacak.

Başvuru Yeri

Temizlik Görevlisi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) web sayfası üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor. Başvuru yapacak adaylar İŞKUR Kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak, açık iş ilanları kısmından kendilerine uygun alımlara başvuruda bulunabilirler.

Temizlik Görevlisi Ne İş Yapar?

Çalıştığı işletmelerin çalışma prensibi doğrultusunda tüm temizlik ekipmanlarının doğru ve etkili bir şekilde kullanılarak temiz hale getirilmesini sağlar şeklinde cevaplanabilir. Bu işi gerçekleştirirken de çevre koruma düzenlemelerine, mesleki verimlilik ve kalite standartlarına uyumluluğu da sağlaması gerekir. 

Temizlik görevlisi görevleri arasında çalışılan alanın havalandırılmasını sağlamak, 

Temizleme ve süpürme işlemlerini gerçekleştirmek, yüzeydeki kir ve tozları almak, çalışma alanındaki çöpleri toplamak, cam silmek, zeminleri parlatmak gibi işler yer alır. 

Bu işleri gerçekleştirirken her şeyden önce kendi temizliğine özen göstermelidir. 

Temizlik görevlisi görev tanımı itibariyle vakumlama, otomatla süpürme, sanayi süpürgeleri ile üretim alanlarını temizleme, temizleme işleminden zarar görme ihtimali olan malzeme ve eşyaları koruma önlemi alma husularından da sorumludur. 

Üretim yapan büyük işletmelerde üretim sahası içerisinde, idari ofis binalarında ya da bina dışındaki genel temizlik alanından sorumlu tutulur. Bürolarda çalışan temizlik görevlisi tuvalet, lavabo, idari ofis camları, tüm teknik donanımları, masa, dolap ve tüm yüzeylerin temizliğini gerçekleştirir. Üretim yapılan işletmelerde sahada çalışan temizlik görevlisi iş tanımı içerisinde makine ve teçhizatların temizliği, saha zemininin toz, kir ve tüm lekelerden arındırılmasını sağlama, üretim alanındaki lavabo ve tuvaletlerin temizliği, dezenfektan solüsyonları ile uygun hijyen sağlama, atık deposu, tıbbi ve üretim atıklarını toplama gibi işler bulunur.

Görev ve sorumluluklarını gerçekleştirirken günlük, haftalık ya da aylık temizlik planı üzerinden çalışmasını tamamlar. Tüm bu görev tanımlarının yanı sıra amirleri tarafından kendisine verilecek görevleri de üstlenerek yerine getirir.

Başvuru ve diğer detaylar için İŞKUR resmi sayfasını https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335 ziyaret edebilirsiniz.

KARİYERBANKASİ.NET