kpss lisekpss lise

2022 KPSS Ortaöğretim sınav yerleri için duyuru bekleniyor.

KPSS Ortaöğretim için geri sayım sona eriyor. Bu yıl Kamu Personeli Seçme Sınavına Ortaöğretim düzeyinden girmeye hazırlanan memur adayları için heyecanlı bekleyişte sona geliniyor.

2022 KPSS ORTAÖĞRETİM NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS Ortaöğretim için başvuru işlemleri 1-13 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşmişti. ÖSYM’nin resmi sayfasından söz konusu tarihlerde başvuru işlemlerini yapamayan adaylar için geç başvurular 21-22 Eylül’de alınmış geç başvurular için adaylara yüzde 50 fazla sınav ücreti ödettirilmişti. Bu yıl KPSS ortaöğretim için sınav tarihi 6 Kasım 2022 olarak belirlendi.

kpss ortaöğretim sınav yerleri
kpss ortaöğretim sınav yerleri

KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6 Kasım 2022 saat 10.15’te ÖSYM tarafından uygulanacak KPSS Ortaöğretim sınavına ilişkin sonuç duyurusu için de tarih belli oldu. 2022 KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları 1 Aralık 2022 tarihinde ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek. Sınava dair merak edilen tüm detayları barındıran KPSS Ortaöğretim Kılavuzuna ÖSYM’nin www.osym.gov.tr adresinden kolaylıkla erişilebiliyor.

2022 KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV YERLERİ AÇIKLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İSTİYORSAN

En sayfalarından kariyerbankasi’ni takipte kal. TIKLA ve ücretsiz katıl.

2022 KPSS Lisans Sonuçları için Geri Sayım Sona Eriyor

2022 KPSS Lisans sınav sonuçları için geri sayımda sona geliniyor. Memur adaylarının heyecanla beklediği KPSS lisans sınavı sonuçları için belirlenen tarih netleşti. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2022 KPSS Lisans sonuçları 21 Ekim 2022 tarihinde açıklanacak.

KPSS Lisans Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM‘nin sonuç açıklama sayfası üzerinden erişim sağlayabiliyor. 21 Ekim‘de sonuçların ilan edilmesinin ardından sonuc.osym.gov.tr adresine giriş yapacak olan adaylar T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle sınava ait sonuçlara erişebilecekler.

TEKRAR EDİLEN SINAV İÇİN TEPKİLER YÜKSEK

KPSS sınav sorularının bir yayınevinin hazırlık kitaplarında birebir yer almasıyla başlayan KPSS kaosu olarak da adlandırabileceğimiz süreç, sınavın tekrar edilmesi yönünde alınan kararla bir nebze de olsa sonlanmıştı. Sınavı iyi geçen adaylar ise kendilerine haksızlık yapıldığı yorumlarını yapıyordu. KPSS Lisans sonuçları açıklandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi kariyerbankasi.net olarak bilgilendireceğiz KPSS ile ilgili yorumlarınızı sayfanın altında yer alan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

KARİYERBANKASI https://kariyerbankasi.net